DOMOTECHNA prodává výrobky určené pro český trh.
Akce Novinka Tip Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 4
 

VAFKY RETRO 4,7 TE (elektronik)

 

Moderní plynové podokenní topidlo v retro designu v elektronické verzi. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 28 385,39 Kč
Ušetříte 1 703,68 Kč (–6 %)
26 681,71 Kč
22 051 Kč bez DPH
   
Značka KVART - CZ, s.r.o.
Kategorie PLYNOVÁ TOPIDLA
Záruka 2 roky
 

Novinka VAFKY RETRO 4,7 TE (model Termit - elektronik) spojuje tradiční plynová podokenní topidla v retro designu s moderními technologiemi a ekologií.

 • Standardně jsou plynová podokenní topidla VAFKY RETRO 4,7 TE vybavena jednosložkovým výměníkem s uzavřenou spalovací komorou. Výhodou takového výměníku proti ocelovému smaltovanému výměníku je delší životnost, lepší vodivost tepla a snížení zvukových projevů (lupání a praskání) při náběhu teploty v důsledku rozdílné teplotní roztažnosti použitých dvou rozdílných materiálů. Hliníkový výměník příznivě ovlivňuje i hmotnost topidla, což se ocení především při montáži.
 • Nový unikátní design topidla v "retro stylu" upoutá svým neotřelým vzhledem. Svrchní část pevného teplotně odolného lakovaného krytu je je osazena silnou dekorativní impregnovanou teplotně akumulační deskou s přírodního pískovce (každý kus má tedy unikátní texturu povrchu), díky které topidlo VAFKY RETRO 4,7 TE sálá ještě nějakou dobu teplo i po vypnutí.  Konstrukce krytu významnou měrou ovlivňuje i funkci topidla - zejména pak snížení povrchové teploty na plášti. Díky celoděrovanému povrchu se teplo vlivem proudění vzduchu kolem výměníku přenáší snáze do vytápěného prostoru a nezdržuje se pod krytem. 
 • Topidlo VAFKY RETRO 4,7 TE je vyrobeno v provedení s automatickým elektrickým zapalováním hořáku s absencí věčného plamene, který zabraňuje zpětnému proudění vzduchu z venkovního prostředí, což má pozitivní vliv na ekonomičnost provozu v rámci vytápěného prostoru. A díky tomu produkuje topidlo méně zplodinových emisí a je tak ekologicky šetrnější k přírodě.
 • Vysoká účinnost (tedy nižší spotřeba plynu) je ovlivněna použitými komponenty - HLINÍKOVÝ výměník tepla , plynová armatura s modulací výkonu SIT 840 SIGMA a kvalitní nízkonoxový hořák BECKETT, zajišťující ekologické spalování.
 • Plynová topidla mají nižší pořizovací náklady než etážové vytápění a bez dalších investic umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech. Veškeré elektronické verze topidel zn. VAFKY lze ovládat GSM nebo Wi-Fi prostorovým termostatem.
 • Generačně nejnovější typ plynových podokenních topidel VAFKY RETRO 4,7 TE v elektronické verzi  slouží k vytápění rodinných domů, rekreačních chat, bytů, menších průmyslových objektů a pod. Jsou vhodná do prostor s nepravidelným vytápěním, odpadá u nich riziko zamrznutí vody v topném systému.
 • Připojení na plyn je realizováno pevným přívodem G1/2“, lze dokoupit připojovací pružnou trubkou nerez o délce 38 cm (obj. č. 110-0075). VAFKY RETRO 4,7 TE je možné pomocí přestavbové sady uzpůsobit ke spalování propan – butanu.
 • Při instalaci plynového podokenního topidla VAFKY RETRO 4,7 TE, je podmínkou pro správné fungování teplotního čidla, dodržet mezi zdí a stěnou topidla mezeru 2,5 – 3 cm.
 • U topidel VAFKY RETRO 4,7 TE není součástí žádné odkouření. To je potřeba si vybrat a dokoupit podle potřeby. Jsou dvě varianty délky pro odkouření přes zeď: 700 mm (obj. č. 110 -0022) a 1000 mm (obj. č. 110 – 0026).
 • Topidlo splňuje příslušné Evropské normy a platné směrnice o Ekodesignu.

Přestože je instalace topidla VAFKY RETRO 4,7 TE velice jednoduchá, nedoporučujeme jejich montáž bez přítomnosti proškoleného montážního technika, které máme jako firma KVART-CZ s.r.o. po celé ČR proškoleny.

 

Hmotnost 26 kg
Hmotnost : 26 kg
Barva : bílá
Regulace výkonu: do 4,2 kW
Jmenovitý výkon: 4,2 kW
Třída účinnosti: B
Odtah spalin: (?) koaxiální
Odtah přes zeď/ do komína: ano/ne
Zemní plyn / Propan - Butan ano / ano
Výměník tepla: jednosložkový - hliník
Zapalování: automatické elektrické
Průměr kouřovodu přes zeď 120 / 70 mm