DOMOTECHNA prodává výrobky určené pro český trh.
Akce Novinka Tip Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 4
 

VAFKY RETRO 4,7 T

 

Moderní plynové podokenní topidlo v retro designu. 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 20 359,46 Kč
Ušetříte 1 222,10 Kč (–6 %)
19 137,36 Kč
15 816 Kč bez DPH
   
Značka KVART - CZ, s.r.o.
Kategorie PLYNOVÁ TOPIDLA
Záruka 2 roky
 

Generačně nejnovější typ plynových podokenních topidel VAFKY RETRO 4,7  slouží k vytápění rodinných domů, rekreačních chat, bytů, menších průmyslových objektů a pod. Jsou vhodná do prostor s nepravidelným vytápěním, odpadá u nich riziko zamrznutí vody v topném systému.
Nový unikátní design topidla v "retro stylu" upoutá svým neotřelým vzhledem. Svrchní část pevného teplotně odolného lakovaného krytuje je osazena silnou dekorativní impregnovanou  teplotně akumulační deskou z přírodního pískovce (každý kus má tedy unikátní texturu povrchu), díky které topidlo sálá ještě nějakou dobu teplo i po vypnutí.  Konstrukce krytu významnou měrou ovlivňuje i funkci topidla - zejména pak snížení povrchové teploty na plášti. Díky celoděrovanému povrchu se teplo vlivem proudění vzduchu kolem výměníku přenáší snáze do vytápěného prostoru a nezdržuje se pod krytem. 
Vysoká účinnost (tedy nižší spotřeba plynu) je ovlivněna použitými komponenty - HLINÍKOVÝ výměník tepla , plynová armatura s modulací výkonu SIT 630 a kvalitní nízkonoxový hořák BECKETT, zajišťující ekologické spalování.
Plynová topidla mají nižší pořizovací náklady než etážové vytápění a bez dalších investic umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech.

Topidlo je vybaveno „věčným plamínkem“, který zabraňuje zpětnému proudění chladného vzduchu z venkovního prostředí, což má pozitivní vliv na ekonomiku provozu vytápěného prostoru.
V případě zhasnutí plamene dochází k bezpečnému uzavření přívodu plynu termoelektrickou pojistkou
Plynulá regulace výkonu v závislosti na nastavené teplotě v místnosti.
Hliníkový výměník zabezpečuje velmi dobrou tepelnou vodivost a dlouhou životnost. Příznivě ovlivňuje i hmotnost topidla.

 

Topidlo splňuje příslušné Evropské normy a platné Směrnice o ekodesignu.

Odvod spalin: přes zeď do 63 cm (Odtah 700 mm), do 93 cm (Odtah 1000 mm) a nebo odtah do komína (Přerušovač tahu sada - VAFKY)
Druh plynu: zemní plyn (možnost přestavby na propan-butan, nutno zakoupit přestavbovou sadu 110-0040)
Regulace teploty armaturou SIT 630 s termostatem

Instalace topidla: zadní stěna + cca 25 - 30 mm od zdi u provedení přes zeď, hloubka u komínového provedení +120 mm

U topidel VAFKY RETRO 4,7 NENÍ součástí žádné odkouření. To je potřeba si vybrat a dokoupit podle potřeby. Jsou dvě varianty délky pro odkouření přes zeď a jedno pro provoz topidla do komína.

Rozměry: šířka 606 mm, výška 580 mm (+ min. 100 mm od země), hloubka 200 mm (+ cca 25 - 30 mm od zdi u provedení přes zeď, hloubka u komínového provedení +120 mm)Průměr kouřovodu přes zeď 120 / 70 mm (při použití Odtah 700 a Odtah 1000)
Průměr kouřovodu do komína 70 mm (při použití Přerušovače tahu sada - VAFKY)
Připojení na plyn je realizováno pevným přívodem G1/2", lze dokoupit připojovací nerez hadici (délka 38 cm) - obj. číslo 111 - 1019. 

Hmotnost : 25 kg
Barva : bílá
Regulace výkonu: do 4,2 kW
Jmenovitý výkon: 4,2 kW
Třída účinnosti: C
Odtah spalin: (?) koaxiální
Odtah přes zeď: ano
Zemní plyn / Propan - Butan ano / ano
Výměník tepla: jednosložkový - hliník
Zapalování: piezoelektrické